دانشگاه شیان جیاتونگ

دانشگاه شیان جیاتونگ

دانشگاه شیان جیاتونگ (مختصر XJTU) یک دانشگاه با نقاط قوت مهندسی ، فناوری ، مدیریت و علوم زندگی واقع در شهر شیان ، استان شانشی ، چین است.
يک دانشگاه دولتى با قدمت بالا كه در سال ١٨٩٦ تأسيس شده، و بالغ بر ٣٨ هزار دانشجو را در خود جاى داده است. و هر ساله حدود ٣.٠٠٠ دانشجو را در رشته هاى مختلف پذيرش ميدهد.
دانشگاه شيان جياتونگ داراى رتبه ٣٠٣ جهانيست.اعزام دانشجو به چین اپلای چاینا ، تحصیل در چین  اپلای چاینا

اين دانشگاه داراى ٢٠ دانشكده ميباشد كه وابسته به یک دانشگاه مادر است که برنامه هایی را در ٩حوزه ارائه میدهد ، اين ٩ حوزه عبارت اند از مهندسی ، پزشکی ، علوم پايه ، اقتصاد ، مدیریت ، هنر ، حقوق ، فلسفه و آموزش.

دانشگاه شيان جياتونگ دارای پنج آزمایشگاه اصلی ملی است كه چهار آزمایشگاه آن ویژه دو مرکز تحقیقات مهندسی است.

دانشگاه شيان جياتونگ ۶ مرکز تحقیقات ملی فناوری مهندسی، ۳ آزمایشگاه ملی مهندسی، ۵ پایگاه همکاری بین المللی علم و فناوری و یک مرکز مشترک نوآوری در خود جاى داده است.
این دانشگاه را وزارت آموزش و پرورش چین در سال ۲۰۱۷، در فهرست دانشگاه‌های جهانی و رشته‌های تحصیلی تراز اول قرار داد، به این معنی که دولت از این دانشگاه و ٩ رشته آن برای قرارگیری در سطح عالی و تراز اول پشتیبانی مالی می‌کند.

رتبه دانشگاه شيان جياتونگ

دانشگاه شیان جیائوتونگ یکی از دانشگاه‌های برتر کشور چین و جهان محسوب می‌شود چنانچه طبق سیستم رتبه‌بندی دانشگاه برتر جهان QS، دانشگاه برای سال ۲۰۲۰ میلادی رتبه ۳۰۷ جهانی با رتبه تحقیقاتی و پژوهشی بسیار بالا را کسب کرده است. از طرفی طبق سیستم رتبه‌بندی تایمز در دانشگاه‌های برتر جهان، دانشگاه شیان جیائوتونگ برای سال ۲۰۲۰ میلادی رتبه ۵۰۱-۶۰۰ جهانی را اخذ کرده است. همچنین این دانشگاه در سال ۲۰۱۹ طبق سیستم رتبه‌بندی تایمز رتبه ۹۰ برترین دانشگاه‌های قاره آسیا را بدست آورد.

بورسيه دانشگاه شيان جياتونگ

دانشجویان این دانشگاه با کمک هزینه و بورسیه تحصیلی در رشته هاى مهندسى و پيراپزشكى پشتیبانی ميكند.
اين بورسيه ها (كه شامل بورسيه csc و بورسيه دانشگاهى)شامل تمام هزينه هاى شهريه و خوابگاه دانشجويان است. بورسيه csc (دولتى) حقوق ماهيانه بين ٣٠٠ تا ٥٥٠ دلارى را نيز پوشش ميدهد.
هر ساله مبلغ ۱۲ میلیون یوان کمک هزینۀ تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی در نظر گرفته می‌شود. از دیگر پشتیبانی‌های مالی این دانشگاه وام‌های دانشجویی است که با مبلغ کل ۱۴.۴ میلیون یوان برای دانشجویان صرف می‌شود. “صندوق اختراعات” هرساله ۵۰ میلیون یوان به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری تخصیص می‌دهد. این دانشگاه برای دانشجویان، مراکز آموزش بهداشت روان‌شناسی و مشاوره فراهم کرده است.
دانشگاه شيان جياتونگ دارى ٣ دانشكده است كه در مجموع داراى مساحت ۲۵۰ هکتاريست.

دانشكده هاى دانشگاه شيان جياتونگ عبارت اند از:

•دانشكده شینگ کینگ

•دانشكده یانتا

•دانشكده کوجیانگ

دانشكده پزشكى شيان جياتونگ (يانتا):

اين دانشكده در داخل شهر شيان قرار دارد ، كه تمام رشته هاى علوم پزشكى را تدريس ميكند.
دانشكده پزشكى شيان جياتونگ داراى هشت بيمارستان وابسته ست كه از اين هشت بیمارستان ، ٢ بيمارستان جزو ١٠٠ بيمارستان برتر کشور چین است.
اين دانشگاه يک بيمارستان تخصصى براى دانشجويان دندان پزشكى دارد.
اين دانشگاه داراى خوابگاه هاى مدرن، سالن غذاخوری و تجهیزات ورزشی از جمله مرکز فعالیت دانشجویان سیوئان از دیگر امکانات رفاهی این دانشگاه برای دانشجویان است.
كتابخانه دانشگاه داراى پنج میلیون کتاب، ۴۱۰۰ مجله علمی، ۳۰.۰ ۰۰ مجله علمی الکترونیکی و بیش از ۱ میلیون کتاب الکترونیکی است.
سیستم کامپیوتری کتابخانه مجهز به شبکه، سرنت (CERNET) و اینترنت است.
خوشبختانه در اين چند سال اخير دانشگاه شيان جياتونگ در رشته پزشكى و دندان پزشكى پذيراى ايرانيان عزيز هست.
پزشكى شيان جياتونگ ٦ ساله است و شهريه آن ٤٠.٠٠٠ يوان بصورت ساليانه است.
و دندان پزشكى آن ٦ ساله و شهريه آن ٥٠.٠٠٠ يوان بصورت ساليانه است.
اين دانشگاه مورد تاييد وزارت بهداشت ايرانه و ورودى آن نياز به آزمون ورودى و دوره مقدماتى ندارد.

1 دیدگاه

دیدگاه ها بسته شده است.

ارسال پیام در واتس اپ