مدرک HSK و دوره های زبان چینی

مدرک HSK و دوره های زبان چینی

درباره زبان چینی

این زبان با حدود ۱.۴ میلیارد نفر پر متکلم ترین زبان دنیاست .درباره زبان چینی بر طبق یک نظر ریشه بسیاری از زبان های شرقی زبان چینی سنتی است که قدمتی بالغ بر ۵۰۰۰ سال دارد. علاوه بر چینی مدرن که امروزه در کشور پهناور چین به کار می رود، نوشتار زبان های کره ای و ژاپنی، زبان نواحی هنگ کنگ و تایوان، و زبان چینی مورد استفاده در سنگاپور و مالزی همه منشعب شده از همان ریشه هستند.  در این میان زبان مورد استفاده در ۴ کشور آخر بیشترین قرابت را به چینی سنتی (قدیمی) دارد. اما در کشور چین طی چند مرحله این زبان تا حد زیادی ساده شده است . اعزام دانشجو به چین اپلای چاینا ، تحصیل در چین  اپلای چاینا

اصلی ترین مشکل این زبان تکرار است. بيشتر کلمات چيني از دو بخش تشکيل شده است که هر يک با حروف چيني مخصوص نشان داده مي شوند بنابراين براي خواندن روزنامه نياز است که شما با دو هزار ترکيب مختلف آشنا باشيد.

ترکيب هاي مختلف اين بخش ها کلمات چيني را مي سازند که ممکن است هر يک از اين بخش ها به 4 يا 5 طريق مختلف تلفظ شوند و هر تلفظ هم معني متفاوتي را خواهد رساند. زبان تدریس در کالجهای زبان چینی ، چینی است.

درباره امتحان HSK

این کمه مخفف Hanyu Shuiping Kaoshi است. یک امتحان استاندارد مهارت زبان چینی محسوی می شود که توسط مرکز HSK دانشگاه زبان و فرهنگ پکن برای آشنایی با این زبان طراحی شده است .

برای تحصیل در دوره کارشناسی دانشجویان ملزم به دانستن زبان چینی هستند. که به صورت زیر است :

١.داوطلبان خارجی مایل به تحصیل در دانشگاه زبان چینی باید مدرک نمره امتحان سطح زبان چینی را به این دانشگاه تحویل دهند.کسانی که قبلاً در این امتحان شرکت نکرده اند باید در امتحان ورودی دانشگاه شرکت نمایند.

٢.فارغ التحصیلان مقطع دبیرستان که دارای مدرک HSK {پایه متوسطه} درجه ٣ (پایه C) باشند یا بعد از شرکت در امتحان ورودی دانشگاه نمره معین را کسب کرده باشند می توانند وارد سال اول ترم اول شوند.

٣.فارغ التحصیلان مقطع دبیرستان که دارای HSK {پایه متوسطه} درجه ٥ (پایه A ) باشند یا پس از شرکت در امتحان ورودی دانشگاه نمره معین را کسب کنند، می توانند وارد سال اول ترم دوم شوند.

٤.کسانی که بعد از فارغ التحصیلی در دبیرستان در دانشگاه تحصیل کرده باشند و دارای مدرک HSK{پایه متوسطه} درجه ٦ (متوسطه C ) باشند یا پس از شرکت در امتحان دانشگاه نمره معین را کسب کنند می توانند وارد سال دوم ترم اول شوند.

مدارک مورد نیاز برای کالج زبان چینی

١.اصل ریز نمرات آخرین مدرک تحصیلی ، ترجمه شده به زبان انگلیسی و تائید شده توسط وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران.

٢.اصل و کپی گذرنامه.

٣.یک قطعه عکس ٦.٤ یا ٣.٤ .

٤.گواهی عدم سوء پیشینه ، ترجمه شده به زبان انگلیسی و تائید شده توسط وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران.

٥.مبلغ ١٠٠ دلار هزینه فرم تقاضا نامه.

٦.سن : بین ١٨-٦٥

شرایط ویزای دوره زبان چینی

دانشگاه بین ٥-١٥ روز یک ایمیل ارسال می کند و بین ٢٠-٣٠ روز پذیرش و فرم ویزا برای شما ارسال می گردد.

توجه : برای دوره های زیر ١٨٠ روز شما می توانید ویزای تجاری(F Visa) و برای بیشتر از ١٨٠ روز ویزای دانشجویی(X Visa) در یافت نمایید . همچنین شما می توانید با ویزای توریستی L Visa ( برای زیر ٣٠ روز) وارد کشور چین شده و بعد از دریافت پذیرش ویزای خود را به ویزای دانشجویی تغییر دهید.

دوره زبان چینی شهر شانگهای

دوره زبان چینی بلند مدت Long-term Chinese Programs

دوره زبان چینی تمام وقت : شامل چهار مهارت اصلی خواندن ، نوشتن ، گوش دادن و صحبت کردن

این دوره ها با ١٦ دانشجو شروع می شود و نهایتا ٢٠ دانش آموز در کلاس می باشند . هر کلاس شامل يک ساعت ٤٥ دقیقه است .

سن پذیرش در دوره زبان چینی بین ١٥-٦٠ سال است .

دوره زبان چینی فشرده شامل خواندن ، آواهای دهان ، فک و گوش… کلاس های سطح متوسط و سطح دوم و دوره تکمیلی از قبیل نوشتن ، چینی فرهنگ ، خواندن ، گوش دادن و تجسم صحبت

برای درخواست یک اتاق در خوابگاه حداقل 3 روز قبل از ثبت نام انجام گیرد . برنامه شامل اتوبوس رفت و برگشت به خوابگاه است .

بیمه :

یک کپی از بیمه نامه و کارت بیمه هنگام ثبت نام ،هزینه ٣٠٠ يوان در هر ترم.

جدول دوره های زبان در Donghua University

دو ره های A&B تمام وقت ، دوره های c & D پاره وقت و دوره E دوره کوتاه مدت محسوب می شود . در هر کلاس بین ١٥ الی ٢٠ نفر پذیرفته می شود.

توجه : ویزای دانشجویی صرفا برای دورهای A&B تمام وقت صادر می شود.

دوره زبان چینی در شهر تیانجین

محل تشکیل این دوره زبان چینی دانشگاه تیانجین است که یکی معتبر ترین کالجهای زبان در دانشگاههای چین محسوب می شود اکثر سفرا یک دوره فرزندان خود را برای یادگیری این زبان به این دانشگاه می فرستند .

شرایط دوره:

دوره زبان چینی بلند مدت ٦ ماهه است با ٢٠ ساعت در هفته.

سطوح مختلف دوره های ارائه شده : سطح صفر آغاز ، ابتدایی ، متوسط و پیشرفته.

بخشهای اصلی دوره

دوره مهارت های زبان : گوش دادن ، مکالمه ، خواندن ، نوشتن و علامت ، بخش خواندن ، و غیره.

ادبیات چینی و رشته فرهنگ : سخنرانی درباره فرهنگ چینی ، چینی و ادبیات ، فیلم تقدیر ، خوشنویسی ، نقاشی ، موسیقی محلی ، شهر پکن اپرا ، بوکس ، و غیره.

دوره تمرین : فوق برنامه تمرین زبان ، مطالعه فرهنگ عامه ، بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگ ، و غیره همچنین ، تنوع برای رشته های انتخابی ارائه شده ، از جمله کسب و کار چینی ، آمادگی برای HSK ، و غیره.

فعالیت فرهنگی : در طول تعطیلات ، دانشگاه تنظیم کننده شیوه های مختلف برای یادگیری زبان در برنامه های فوق برنامه ، فرهنگی ، ورزشی و فعالیت های تفریحی است ، از جمله سخنرانی در مورد تاریخ و فرهنگ چینی ، مسابقات تنیس روی میز ، اجرای برنامه آهنگ چینی ، کارگردانی و بازی دانشجویان بین المللی ، و غیره.

شرایط لازم برای پذیرش و کاربرد :

مدرک معادل فارغ التحصیلی دبیرستان یا بالاتر آموزش و پرورش چین ؛

گواهی نهایی آموزش و پرورش ( دیپلم)

سن بیش از 18 سال

فرم درخواست

1 دیدگاه

دیدگاه ها بسته شده است.

ارسال پیام در واتس اپ