تحصیل دندانپزشکی در چین

تحصیل دندانپزشکی در چین

BDS یا BChD یا BDentS لیسانس جراحی دندانپزشکی یک مدرک کارشناسی ارشد برای دوره در زمینه دندان پزشکی است.اعزام دانشجو به چین اپلای چاینا ، تحصیل در چین  اپلای چاینا

این مدرک به اختصار لیسانس جراحی دندانپزشکی است.

BDS به طوز کلی بین 5 تا 6 سال در بسیاری از دانشگاه های پزشکی در چین به طول می انجامد و سال آخر آن به صورت کارآموزی در بیمارستان است. پس از انجام کارآموزی دانشجویان بین المللی در امتحان جذب دانشجویان بین المللی شرکت می کنند و در صورت موفقیت در برخی از دانشگاه های پزشکی در چین شروع به تدریس می کنند.

آموزش پزشکی در چین تعامل بسیاری به جذب دانشجویان بین المللی در BDS دارد.

امروزه برنامه دندانپزشکی در چین با استاندارد های بین المللی بررسی شده است.

میتوان گفت چین ارزانترین کشور برای تحصیل در رشته پزشکی می باشد

کیفیت تحصیل دندان پزشکی در چین

لیسانس تحصیل داندپزشکی در چین با کیفیت جهانی برابری می کند و بسیاری از دانشجویانی که در این مقطع فارق التحصیل شده اند از افراد موفق در تکونولژی مدرن در جراحی دندانپزشکی هستند.

یکی از ده دلایلی برای تحصیل در چین وجود استادان با تجربه و جهانی است.

اساتید با توانایی بالا کیفیت تحصیل دندانپزشکی در چین را افزایش داده است.

چین گزینه های زیادی برای دانشجویان بین المللی مدرک پزشکی ارائه می دهد.

دوره های زبان انگلیسی در چین متناسب با رشته دانشجو برگزار می شود و شما می توانید به عنوان یک دانشجوی بین المللی پزشکی زبان انگلیسی مطالعه کنید.

طبق آمار به دست آمده هزینه تحصیل پزشکی در چین ارزان تر از بسیاری از کشورهای اروپایی یا آمریکای شمالی است.

دانشگاه چاينا مديكال:

دانشگاه چاينا مديكال كه به اختصار CMU به آن گفته ميشود (مخفف China Medical University) ، در سال ۱۹۵۸ در استان تایچونگ در مرکز تایوان تاسیس شد . این دانشگاه اولین موسسه غیر انتفاعی است که برنامه های تحصیلی پزشکی و فارماکولوژی چینی در تایوان ارائه می دهد .

اين دانشگاه اكنون در شهر شنيانگ يک شهر شمالى كشور چين در رشته دندانپزشكى پذيراى دانشجويان ايرانيست.

اين شهر بدليل موقعيت مكانيش ، آب و هوايى سرد نزديک به شهر تبريز ايران دارد.

با پیشرفت برنامه های رقابتی بین المللی و اعضای هیات علمی مشهور از سراسر تایوان و سراسر جهان ، به عنوان یکی از مهمترین دانشگاه های پزشکی تایوان و منطقه بزرگ چین معرفی شده است .

رتبه دانشگاه چاينا مديكال:

دانشگاه علوم پزشکی و پيراپزشكى چین در رتبه ۵ دانشگاه های تایوان قرار دارد و در سال  ۲۰۱۷ در رتبه بندی جهانی دانشگاه ها در رتبه ۵۱۷ قرار گرفت . رشته هاى پزشكى اين جزو رشته هايى با درجه كيفى بالا در كشور چين شناخته ميشود.

در بخش توسعه كشور چين ، دانشگاه چاينا مديكال با استخدام دانشمندان فراوان با استعداد و برجسته از كشور هاى مختلف جهان، وسعت علمی‌خود را بصورت شگفت انگيزى گسترش داده است. در حال حاضر بيش از ۵۰۰ استاد بين المللى از كشور هاى مختلف در دانشگاه چاينا مديكال فعالیت می‌کنند.

دندان پزشكى دانشگاه چاينا مديكال:

خوشبختانه در چند سال اخير دانشگاه چاينا مديكال در رشته دندانپزشكى پذيراى ايرانيان عزيز است. دانشگاه چاينا مديكال به ايرانيان در رشته پزشكى پذيرش نميدهد.

دانشگاه چاينا مديكال داراى ٤ بيمارستان با امكانات بهداشتى و درمان بالا وابسته به دانشگاه دارد اين بيمارستان ها حدود ٥.٠٠٠ تخت دارند. و دانشجويان واحد هاى فراوانى را در اين بيمارستان ها ميگذرانند.

رشته دندانپزشكى كاملا به انگلیسی تدریس می‌شود. دانشجويان خارجى تا قبل از سال ٤ ام مدرک HSK 3 را دريافت ميكنند ، که یک ویژگی خوب برای تحصیل در رشته دندانپزشكى در چين است.

دانشجویان بین المللی در كلاس هاى جدا از دانشجويان چينى شرکت می‌کنند.

دندانپزشكى در دانشگاه چاينا مديكال ٥ ساله ميباشد و شهريه دانشگاه چاينا مديكال ٤٠.٠٠٠ يوان بصورت ساليانه است.

اين دانشگاه داراى خوابگاه هاى تكنفره با امكانات رفاهى بالاست كه شهريه خوابگاه هاى دانشگاه چاينا مديكال ٧.٠٠٠ يوان بصورت ساليانه است.

شيان جياتونگ

دانشگاه شیان جیاوتونگ (مختصر XJTU) یک دانشگاه با نقاط قوت مهندسی ، فناوری ، مدیریت و علوم زندگی واقع در شهر شیان ، استان شانشی ، چین است.

يک دانشگاه دولتى با قدمت بالا كه در سال ١٨٩٦ تأسيس شده، و بالغ بر ٣٨ هزار دانشجو را در خود جاى داده است. و هر ساله حدود ٣.٠٠٠ دانشجو را در رشته هاى مختلف پذيرش ميدهد.

دانشگاه شيان جياتونگ داراى رتبه ٣٠٣ جهانيست.

اين دانشگاه داراى ٢٠ دانشكده ميباشد كه وابسته به یک دانشگاه مادر است که برنامه هایی را در ٩حوزه ارائه میدهد ، اين ٩ حوزه عبارت اند از مهندسی ، پزشکی ، علوم پايه ، اقتصاد ، مدیریت ، هنر ، حقوق ، فلسفه و آموزش.

دانشگاه شيان جياتونگ دارای پنج آزمایشگاه اصلی ملی است كه چهار آزمایشگاه آن ویژه دو مرکز تحقیقات مهندسی است.

دانشگاه شيان جياتونگ ۶ مرکز تحقیقات ملی فناوری مهندسی، ۳ آزمایشگاه ملی مهندسی، ۵ پایگاه همکاری بین المللی علم و فناوری و یک مرکز مشترک نوآوری در خود جاى داده است.

این دانشگاه را وزارت آموزش و پرورش چین در سال ۲۰۱۷، در فهرست دانشگاه‌های جهانی و رشته‌های تحصیلی تراز اول قرار داد، به این معنی که دولت از این دانشگاه و ٩  رشته آن برای قرارگیری در سطح عالی و تراز اول پشتیبانی مالی می‌کند.

رتبه دانشگاه شيان جياتونگ

دانشگاه شیان جیائوتونگ یکی از دانشگاه‌های برتر کشور چین و جهان محسوب می‌شود چنانچه طبق سیستم رتبه‌بندی دانشگاه برتر جهان QS، دانشگاه برای سال ۲۰۲۰ میلادی رتبه ۳۰۷ جهانی با رتبه تحقیقاتی و پژوهشی بسیار بالا را کسب کرده است. از طرفی طبق سیستم رتبه‌بندی تایمز در دانشگاه‌های برتر جهان، دانشگاه شیان جیائوتونگ برای سال ۲۰۲۰ میلادی رتبه ۵۰۱-۶۰۰ جهانی را اخذ کرده است. همچنین این دانشگاه در سال ۲۰۱۹ طبق سیستم رتبه‌بندی تایمز رتبه ۹۰ برترین دانشگاه‌های قاره آسیا را بدست آورد.

بورسيه دانشگاه شيان جياتونگ

دانشجویان این دانشگاه با کمک هزینه و بورسیه تحصیلی در رشته هاى مهندسى و پيراپزشكى پشتیبانی ميكند.

اين بورسيه ها (كه شامل بورسيه csc و بورسيه دانشگاهى)شامل تمام هزينه هاى شهريه و خوابگاه دانشجويان است. بورسيه csc (دولتى) حقوق ماهيانه بين ٣٠٠ تا ٥٥٠ دلارى را نيز پوشش ميدهد.

هر ساله مبلغ ۱۲ میلیون یوان کمک هزینۀ تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی در نظر گرفته می‌شود. از دیگر پشتیبانی‌های مالی این دانشگاه وام‌های دانشجویی است که با مبلغ کل ۱۴.۴ میلیون یوان برای دانشجویان صرف می‌شود. “صندوق اختراعات” هرساله ۵۰ میلیون یوان به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری تخصیص می‌دهد. این دانشگاه برای دانشجویان، مراکز آموزش بهداشت روان‌شناسی و مشاوره فراهم کرده است.

دانشگاه شيان جياتونگ دارى ٣ دانشكده است كه در مجموع داراى مساحت ۲۵۰ هکتاريست.

دانشكده هاى دانشگاه شيان جياتونگ عبارت اند از:

  • دانشكده شینگ کینگ
  • دانشكده یانتا
  • دانشكده کوجیانگ

دانشكده پزشكى شيان جياتونگ (يانتا):

اين دانشكده در داخل شهر شيان قرار دارد ، كه تمام رشته هاى علوم پزشكى را تدريس ميكند.

دانشكده پزشكى شيان جياتونگ داراى هشت بيمارستان وابسته ست كه از اين هشت بیمارستان ، ٢ بيمارستان جزو ١٠٠ بيمارستان برتر کشور چین است.

اين دانشگاه يک بيمارستان تخصصى براى دانشجويان دندان پزشكى دارد.

اين دانشگاه داراى خوابگاه هاى مدرن، سالن غذاخوری و تجهیزات ورزشی از جمله مرکز فعالیت دانشجویان سیوئان از دیگر امکانات رفاهی این دانشگاه برای دانشجویان است.

كتابخانه دانشگاه داراى پنج میلیون کتاب، ۴۱۰۰ مجله علمی، ۳۰.۰ ۰۰ مجله علمی الکترونیکی و بیش از ۱ میلیون کتاب الکترونیکی است.

سیستم کامپیوتری کتابخانه مجهز به شبکه، سرنت (CERNET) و اینترنت است.

خوشبختانه در اين چند سال اخير دانشگاه شيان جياتونگ در رشته پزشكى و دندان پزشكى پذيراى ايرانيان عزيز هست.

پزشكى شيان جياتونگ ٦ ساله است و شهريه آن ٤٠.٠٠٠ يوان بصورت ساليانه است.

و دندان پزشكى آن ٦ ساله و شهريه آن ٥٠.٠٠٠ يوان بصورت ساليانه است.

اين دانشگاه مورد تاييد وزارت بهداشت ايرانه و ورودى آن نياز به آزمون ورودى و دوره مقدماتى ندارد.

دانشگاه جنگجو:

دانشگاه جنگجو یک دانشگاه دولتی است که در شهر جنگجو و استان هنان چین واقع شده است.  دانشگاه جنگجو بزرگترین دانشگاه در چین از نظر تعداد دانشجو (٧٣.٠٠٠ دانشجو) است.

دانشگاه جنگجو چین دارای ٣ دانشكده با مساحتی معادل ٤٣٣ هكتار می باشد. مساحت پردیس اصلی دانشگاه ٣٤٠ هكتار  می باشد كه در شمال غربی شهر جنگجو واقع شده است. دانشكده اصلى دانشگاه جنگجو یکی از دانشكده های زیبای کشور چین است که بیش از ۲ میلیارد يوان برای ساخت آن هزینه شده است. اکثر مدارس و دانشکده ها در دانسكده اصلی واقع شده اند.

دانشكده شرقی، دانشكده دانشگاه علوم پزشکی هنان میباشد که در مرکز شهر بین جاده ژانگ یوآن و جاده جیانشی قرار دارد.

دانشگاه جنگجو يک دانشگاه تازه تاسيسه و در تاریخ ۱۰ ژوئیه ۲۰۰۰ ساخته شده است که از سه دانشگاه جداگانه، یعنی دانشگاه سین جنگجو، دانشگاه صنعتی جنگجو و دانشگاه هنان (كمپ پزشكى)، تشکیل شده است.

اين دانشگاه ٥.٧٠٠ عضو هيئت علمى دارد كه رئيس هيئت علمى اين دانشگاه ليو جيونگ تيَن (刘炯天) است

بعلاوه در کنار ۷۳۶ پروفسور و ۲۰۸۷ دارنده مدرک دکترا اين دانشگاه ، تیمی قوی از نخبگان تشکیل شده که از اعضای انجمن ها و استادان دانشگاهی به عنوان رئیس، دانشمندان برجسته ی جوان و دانشمندان رودخانه ی یانگ تسه به عنوان رهبران آکادمی و دکتران جوان به عنوان اعضای آکادمی تشکیل می شد.

پزشكى و دندان پزشكى دانشگاه جنگجو:

اين دانشكده در رشته پزشكى و دندان پزشكى به ايرانيان عزيز پذيرش ميده.

اولین بیمارستان دانشگاه جنگجو، با بیش از ۱۰۰۰۰ ظرفيت ، بزرگترین بیمارستان در سطح جهان است.

هزينه شهريه پزشكى دانشگاه جنگجو ٤٠.٠٠٠ يوان بصورت ساليانه است.

هزينه شهريه دندان پزشكى دانشگاه جنگجو ٤٠.٠٠٠ يوان بصورت ساليانه است.

دانشكده جنوبی دانشگاه جنگجو ، يک دانشكده علوم انسانی و علوم اجتماعی ، كه در مرکز شهر اطراف جاده داکسو واقع شده است.

دانشكده شمالى دانشگاه جنگجو ، يک دانشكده تکنولوژی، که در مرکز شهر در جاده ی وِن هوآ قرار دارد.

بورسيه در دانشگاه جنگجو:

به عنوان بزرگترین دانشگاه در چین ، دانشگاه جنگجو میلیونها دلار آمریکا را برای حمایت مالی صدها متقاضی با بورسيه تحصیلی کامل و بورسیه جزئی برای پیگیری تحصیلات بدون کنکور خود در دانشگاه جنگجو هر ساله فراهم می کند.  این تنها دانشگاه چین است که صندلی های بورسيه تحصیلی زیادی دارد.

از سال ٢٠١٨ ، هر ساله ، حدود ٥٠٠ دانشجوی تازه تحت حمایت از ریاست جمهورى كشور چين در دانشگاه جنگجو بورسيه تحصیلی ميشوند.

بعلاوه دانشجويان توسط بورسيه تحصیلی دولت هنان ، بورسیه دولت چین (csc) ، بورسیه تحصیلی کنفوسیوس نيز در اين دانشگاه بورسيه ميشوند.

این بورسیه ها شامل موارد زیر است:

١.بخش عمده شهریه برنامه های کارشناسی؛

٢.شهریه کل برای برنامه کارشناسی ارشد؛

٣.شهریه ، اقامت و کمک هزینه زندگی برای برنامه پزشک.

 

ارسال پیام در واتس اپ