دانشگاه جیلین

دانشگاه جیلین

دانشگاه جيلين در سال ١٩٤٦ تاسيس شده و يک دانشگاه دولتى كشور چين است كه در شهر چانگچون واقع شده، طبق آمار رسمى در سال ٢٠٢٠ دانشگاه جيلين داراى ۶۶,۰۱۳ دانشجو مشغول به تحصيل است. این دانشگاه بیش از ۳۰۰,۰۰۰ دانشجو در دهه های گذشته فارغ التحصیل کرده است.
دانشگاه جیلین پس از گذر ۶۹ سال پیشرفت و ادغام با ۶ موسسه آموزش عالی، تبدیل به یکی از بزرگترین دانشگاه های جامع از لحاظ تعداد ثبت نام دانشجو در کشور چین شده است.
دانشگاه جیلین چین تصمیم دارد تا سال ۲۰۲۰ به پایگاهی مهم برای پرورش استعدادهای خلاق کشور، تحقیقات سطح بالای علمی و سیاست های مشاوره ای تبدیل شود. دانشگاه جيلين دارای ۶,۶۳۰ عضو هیئت علمی است که شامل ۲,۰۵۱ استاد تمام، ۲۴ عضو دانشکده علوم پایه و مهندسی چین ، ۹ پایگاه تحقیقات علمی و آموزش تیزهوشان، ۶ مرکز مهم علوم اجتماعی و انسانی تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش چین می باشد.اعزام دانشجو به چین اپلای چاینا ، تحصیل در چین  اپلای چاینا

رتبه دانشگاه جيلين:

در رتبه بندی دانشگاه ی جهان QS در سال ۲۰۲۰ دانشگاه جيلين در رتبه ٤٩٣ دنیا ست. بر اساس نشریه تحصیلات عالی تایمز در رده ی ٨٠١ جهان قرار دارد. این دانشگاه مفتخر به داشتن فرهنگ خلاقیت و نوآوری است.

محوطه دانشگاه جيلين:

مساحت کل دانشگاه جیلین چین ۶,۱۱ میلیون متر مربع ميباشد كه دارای ۷ دانشكده در ۶ منطقه است.
كتابخانه دانشگاه جيلين يكى از بزرگترين كتابخانه هاى شهر چنگچون است كه دارای ۷ میلیون کتاب است و به عنوان کتابخانه علمی چین و مرکز جامع اطلاعات در شمال شرقی چین فعالیت می کند.
امكانات رفاهى و ورزشى دانشگاه جيلين نيز قابل توجه است ، دانشگاه جیلین دارای ۶ سالن ورزشی، ۸ زمین فوتبال، ۶۳ زمین بسکتبال، ۲۷ زمین والیبال، ۲۳ زمین تنیس، ۳ زمین رول اسکیت، ۱ استخر شنا، استادیوم بسکتبال، میز تنیس و تالار هنرهای رزمی می باشد. مساحت کل این سالن ورزشی ۲۵۷،۰۰۰ متر مربع می باشد.

دانشكده هاى دانشگاه جيلين :

دانشگاه جیلین چین دارای ۷ دانشكده است که در نواحی مختلف شهر چانگچون قرار دارد. دانشكده هاى اين دانشگاه از درخت، گل و فضای فرهنگی است؛ و هر ساختمان دارای سبک معماری متفاوتی است که در نوع خود ظریف و منحصر به فرد است. اهمیتی ندارد در شهر چانگچون اواسط تابستان، پاییز و یا زمستان باشد؛ دانشگاه جیلین همیشه یک مکان مناسب برای کسب علم و دانش و تحقیقات علمی برای معلمین و دانشجویان است.

پزشكى دانشگاه جيلين:

خوشبختانه در چند سال اخير اين دانشگاه در رشته پزشكى به دانشجويان ايرانى پذيرش ميده
رشته پزشكى اين دانشگاه ٦ ساله است و شهريه دانشگاه جيلين در رشته پزشكى ٤٠.٠٠٠ يوان بصورت ساليانه است.
كتابخانه دانشگاه جيلين يكى از بزرگترين كتابخانه هاى شهر چنگچون است كه دارای ۷ میلیون کتاب است
امكانات رفاهى و ورزشى دانشگاه جيلين نيز قابل توجه است ، دانشگاه جیلین دارای ۶ سالن ورزشی، ۸ زمین فوتبال، ۶۳ زمین بسکتبال، ۲۷ زمین والیبال، ۲۳ زمین تنیس، ۳ زمین رول اسکیت، ۱ استخر شنا، استادیوم بسکتبال، میز تنیس و تالار هنرهای رزمی می باشد. مساحت کل این سالن ورزشی ۲۵۷،۰۰۰ متر مربع می باشد.

از دیگر دانشگاه های چین که دانشجویان بین المللی علاقمند به تحصیل در چین می توانند در آن مشغول به تحصیل شوند دانشگاه جیلین است. دانشگاه جیلین (JLU) پس از گذر ۶۹ سال پیشرفت و ادغام با ۶ موسسه آموزش عالی، تبدیل به یکی از بزرگترین دانشگاه های جامع از لحاظ تعداد ثبت نام دانشجو در کشور چین شده است. این دانشگاه با پای بندی به شعار «حقیقت، نوآوری و تلاش»، بیش از ۳۰۰,۰۰۰ دانشجو در دهه های گذشته فارغ التحصیل کرده است.

دانشگاه جیلین چین تصمیم دارد تا سال ۲۰۲۰ به پایگاهی مهم برای پرورش استعدادهای خلاق کشور، تحقیقات سطح بالای علمی و سیاست های مشاوره ای تبدیل شود. این دانشگاه دارای ۶,۶۳۰ عضو هیئت علمی است که شامل ۲,۰۵۱ استاد تمام (۱,۲۱۳ استاد راهنما)، ۲۴ عضو دانشکده علوم پایه و مهندسی چین (۱۵ دستیار عضو فرهنگستان)، ۹ پایگاه تحقیقات علمی و آموزش تیزهوشان، ۶ مرکز مهم علوم اجتماعی و انسانی تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش چین می باشد.

مساحت کل دانشگاه جیلین چین ۶,۱۱ میلیون متر مربع و دارای ۷ پردیس است که در ۶ منطقه قرار دارد. کتابخانه این دانشگاه دارای ۷ میلیون کتاب است و به عنوان کتابخانه علمی چین و مرکز جامع اطلاعات (CALIS) در شمال شرقی چین فعالیت می کند. دانشگاه جیلین دارای ۶ سالن ورزشی، ۸ زمین فوتبال، ۶۳ زمین بسکتبال، ۲۷ زمین والیبال، ۲۳ زمین تنیس، ۳ زمین رول اسکیت، ۱ استخر شنا، استادیوم بسکتبال، میز تنیس و تالار هنرهای رزمی می باشد. مساحت کل این سالن ورزشی ۲۵۷،۰۰۰ متر مربع می باشد.

1 دیدگاه

دیدگاه ها بسته شده است.

ارسال پیام در واتس اپ