دانشگاه ججیانگ ( ژجیانگ )

دانشگاه ججیانگ ( ژجیانگ )

دانشگاه ججیانگ (zhejiang) دانشگاهی ملی در جمهوری خلق چین است که به کمبریج شرق معروف است. این دانشگاه يكى از قديمى ترين و معروف ترين دانشگاه هاى چين است که در سال ۱۸۹۷ تأسیس شده، اين دانشگاه یکی از اعضای اتحادیه ۹ دانشگاه جامع چین و اتحادیهٔ دانشگاه‌های دلتای یانگ تسه است.اعزام دانشجو به چین اپلای چاینا ، تحصیل در چین  اپلای چاینا

اين دانشگاه ٣.٣٥٠ عضو هيئت علمى دارد و رئيس هيئت علمى دانشگاه لین جیانهوا (林建华) است.
این دانشگاه در شهر هانگژو (Hangzho) یکی از زیباترین شهرهای چین واقع در حدود ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی شانگهای قرار دارد.
این دانشگاه از نظر وسعت بزرگ‌ترین و از نظر رشته‌های دانشگاهی کامل‌ترین دانشگاه چین است و کتابخانه‌های دانشگاه ججیانگ حدوداً ۷ میلیون کتاب دارد.
این دانشگاه در رشته دانشگاهی مطالعات چین یکی از دانشگاه‌های پیشتاز در جهان است.
دانشگاه ججیانگ چین دارای ۷ دانشکده و ۳۶ مدرسه می باشد و نزدیک به ۴۵.۰۰۰ دانشجو دارد که ٢٣.٠٠٠ دانشجو درمقطع كارشناسى و ٨.٥٠٠ دانشجو در مقطع دكترى مشغول به تحصيل ميباشند و بنابر آمار رسمى دانشگاه نزدیک به ۶۰ درصد از این دانشجویان تقاضا ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند.

رتبه دانشگاه ججيانگ

در رتبه بندی دانشگاه ی جهان QS در سال ۲۰۲۰ دانشگاه ججیانگ در رتبه ۵۴ دنیا و چهارم چین قرار گرفته است. بر اساس نشریه تحصیلات عالی تایمز در رده ی ١٠٧ جهان قرار دارد. این دانشگاه مفتخر به داشتن فرهنگ خلاقیت و نوآوری است.

دستاورد هاى دانشگاه ججيانگ

از دستاورد هاى عالى اين دانشگاه ميتوان به سفرفضایی با سرنشین، فناوری شبیه سازی پرواز هواپیماهای بزرگ، فناوری دریایی، انرژی پاک، تکنولوژی کنترل صنعتی، طرح سلامت جهانی که مرتبط با پیشگیری و درمان بیماری های عفونی اشاره كرد.
هر ساله بیش از ۱۰۰ دانشجوی فارغ التحصیل این دانشگاه، در لیست شرکت های داخلی و خارجی قرار دارند؛ درحالی که بیش از ۲۰۰ نفر از آنها به عنوان عضو دانشکده های معتبر علوم و مهندسی چین انتخاب می شوند، دانشگاه ججیانگ چین با کارآفرینی و رهبری مترادف شده است.

از دیگر پیشرفت های فناورانه می توان به ساخت پایگاه های پیشرفته برای مبادلات فکری، ساخت چندین اتاق فکر از جمله دانشکده توسعه منطقه غربی ، مرکز تحقیقات ملی کشاورزی و توسعه شهری، موسسه سیاست گذاری عمومی اشاره کرد که موجب گسترش تحقیقات علوم اجتماعی دانشگاه ججیانگ می شود.

دانشکده های دانشگاه ججیانگ عبارتند از :

•دانشکده هنر و علوم انسانی

•دانشکده علوم اجتماعی

•دانشکده علوم

•دانشکده مهندسی

•دانشکده اطلاعات

•دانشکده کشاورزی ، زندگی و محیط زیست

•دانشکده پزشکی

پزشكى ججيانگ

دانشكده پزشكى دانشگاه ججيانگ داراى معمارى اروپاييه. اين دانشكده محوطه بزرگى دارد كه داخل محوطه رستوران ها ، سوپر ماركت ها، زمين هاى ورزشى، هتل ها ، باشگاه ها و امكانات ورزشى با كيفيت و امكانات بالا در دسترس دانشجويان قرار داده شده.
اين دانشكده داراى خوابگاه هاى تكنفره و دونفره است، خوابگاه هاى پسرانه و دخترانه در ٢ ساختمان مجزاست
خوشبختانه در اين چند سال اخير دانشگاه ججيانگ در رشته پزشكى پذيراى ايرانيان عزيز هست.
پزشكى ججيانگ ٦ ساله است و شهريه آن ٤٢.٦٠٠ يوان بصورت ساليانه است.
اين دانشگاه مورد تاييد وزارت بهداشت ايرانه و ورودى آن نياز به آزمون ورودى و دوره مقدماتى ندارد.

2 دیدگاه ها

دیدگاه ها بسته شده است.

ارسال پیام در واتس اپ